Jak to začalo?

Už od malička miluji hudbu. Ahoj, jmenuji se Fabián a níže si můžete přečíst příběh jednoho písničkáře. 

Kdybych měl začít od úplného začátku, tak to bude základní škola. Kde jsem byl ve školním pěveckém sboru, tehdy primárně z důvodu, že byl plný holek a jedna se mi tuze líbila. Díky tomu jsem se dostal ke klavíru, kterému se věnuji od útlého dětství a s menšími mezerami až do teď. Velmi brzo jsem zjistil, že klavír nelze vzít k táboráku, takže přišla na řadu kytara. To jsem ještě netušil, jaká se z toho stane láska na celý život. Ve 14 letech jsem na ní napsal svou první písně. Bacha! Repového kalibru! Naštěstí jsem včas zjistil, že nebudu druhý Eminem, takže cesta písničkáře byla jasná.

Za ty roky jsem napsal stovky písní, melodií a rifů. Potřeboval jsem ze sebe vypsat ten patos. Nyní dokážu napsat píseň o tématu, které mi zrovna přistane na stole. Víc se soustředím na kvalitu než kvantitu. Každá píseň potřebuje individuální péči. 

Nikdy nezapomenu na první koncert v tělocvičně své základní školy. Udal tempo mým krokům, které mě doufám jednou dostanou na mnohem větší pódia. S lety jsem začal více experimentovat s technikou. Aktuálně na koncertě hraji s looper pedálem a elektrickým kopákem. Zvukově spíš připomínám skromnější kapelu než pouhého jedince. A to mi vyhovuje. Doba je velmi rychlá a nerad bych, aby mi utekla. 

Za největší úspěch považuji svůj Youtube účet, který aktuálně čítá 1 milion zhlédnutí a téměř 5 tisíc fanoušků. Za svou hudební kariéru jsem stihl vydat několik desítek písní, čtyři plnohodnotné videoklipy a vystoupit po boku svých dětských idolů. Aktuálně plánuji vydávat své debutové album, které bude syntézou několika let skládání. Má cesta, jak doufám, je stále na začátku a budu moc rád, když budete sledovat mé kroky kam mě zavedou.  

Fabián.